מיזמים ופרויקטים

אקסיוס תומכת בארגונים ומיזמים חברתיים וסביבתיים.

אקסיוס מאמינה בקידום יזמות עסקית-קהילתית שבאה מיוזמה מקומית ומחזקת את השכונה והאזור הן על ידי יצירת מקומות עבודה, שילוב אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ותושבי השכונה על מנת לחזק את הקהילה והשכונה שבה פועלים הפרויקטים הללו.

אם ברצונכם להתנדב או לצרף את הפרויקט/מיזם שלכם ולקבל את חסות אקסיוס ויעוץ ראשוני לא עלות
אנא מלאו את טופס "צור קשר" בסוף הדף עם פירוט קצר – מי אתם, מה אתם ומה המסר שלכם.
נציג אקסיוס יצור אתכם קשר.

מתייעלים

פרויקט "מתייעלים" פועל להנגשת ידע הפיננסי לציבור הרחב בשפה פשוטה ומובנת, הפרויקט מבוצע מזה מספר שנים בחיפה ובחודשים הקרובים יתחיל לפעול גם בירושלים. הפרויקט מנוהל בהתנדבות על ידי סטודנטים תושבי השכונות השונות בערים אלו. פרויקט מתייעלים מאמין שזוהי מחויבותנו החברתית להנגיש את המידע הכה חשוב הזה על מנת למנוע מאנשים צעירים לבחור בחירות הרות גורל ואף הרסניות ללא הידע הנחוץ הזה. אנו מתחילים לעבוד גם עם האוכלוסייה האתיופית (קבוצות מנהיגות נשית בירושלים) ועם צעירים ערבים ויהודים (פרויקט שורשים בגוש עציון), צעירים חרדים ונערים ונערות במעגל הזנות (פרויקט קרן אור) והיד עוד נטויה!
בלוג מתייעלים
פורום מתייעלים

אם ברצונכם להצטרף למיזם או להתנדב אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר:
צור קשר

קרן אור

פרויקט קרן אור הינה תוכנית המיועדת לעזור לשבור את מעגל הזנות אצל צעירים וצעירות בסיכון ולסייע להם להשתלב בחזרה לקהילה.
התוכנית תכלול קורס של מתייעלים אשר יותאם ספציפית לאותן נערות ונערים המעוניינים לצאת מעולם זה. תוכנית קרן אור תקנה למשתתפיה כלים פרקטיים ושימושיים של התנהלות פיננסית הן מול גופים ממשלתיים ופרטים והן הנגשת מונחים כלכליים לחניכות תוך העצמתן במטרה לסלול להן דרך ליציבות כלכלית ואף עצמאות כלכלית בטווח הרחוק.
בסיום הקורס, מתייעלים תעזור למשתתפות לפתוח חשבון בנק, כרטיס אשראי או חיסכון פנסיוני במידה ואין להן.
משתתפות שיראו נכונות ורצון במהלך הקורס ואחריו יוכלו להשתתף בפרויקטי המשך של מתייעלים שיכללו הכשרה מעשית של קורסים מקצועיים במטרה לשלבן או בתוך חברת אקסיוס או בתוך עסק עצמאי תוך כדי ליווי עסקי וארגוני (ואף מימון במידת הצורך) לבוגרות הקורס.
מיקום: ירושלים
מנהל פרויקט: שי שני – מנהל סניף ירושלים

אם ברצונכם להצטרף לפרויקט קרן אור או להתנדב אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר:
צור קשר

על הגג

פרויקט "על הגג" שפועל להקמת גינות הידרופוניות על גגות של בתים ומוסדות ציבוריים בערים ובכך לצמצום את זיהום האוויר על ידי הקמת ריאה ירוקה על גג הבניין. להפחית את החום בבניין על ידי שימוש בגינה כמקום לאספקת ריאה ירוקה ומוצלת, ולחבר את הקהילה המקומית לערכי הטבע העירוניים. בנוסף פרויקט זה יוביל לצמצום יוקר המחייה על ידי מתן מקום לתושבים לגדל מזון בריא ואיכותי. פרויקט זה מתופעל על ידי מתנדבים ופעילים שכונתיים ובשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות.

אם ברצונכם להצטרף לפרויקט על הגג או להתנדב אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר:
צור קשר

כפר הסטודנטים ארמון הנציב

כפר הסטודנטים ארמונ"ה הוא יוזמה מקומית ירושלמית שמהווה שיתוף פעולה בין סטודנטים מהמרכז האקדמי שלם, הקיבוץ העירוני בית ישראל ואקסיוס שנועד לתת מענה מקומי לשכונת ארמון הנציב ולסטודנטים בירושלים.
מטרות הכפר הן:

  • יצירת קהילות צעירים בעיר.
  • עידוד וחיזוק הישארות צעירים בירושלים גם לאחר סיום הלימודים.
  • מתן מענה לצורכי תושבי ארמון הנציב מתוך השטח עצמו.

מטרות אלה יושגו על ידי יצירת קהילת צעירים חיה, פועלת ומתנדבת שמשקיעה ומתעלת את האנרגיה שלה בחיזוק וקידום שכונת ארמון הנציב מתוך הצרכים הפנימיים של השכונה ותושביה.

תפיסת העולם שלנו רואה בכפר הסטודנטים ככלי ואמצעי לתעל את האנרגיות, היוזמה והעשייה של צעירים ירושלמים על מנת לחזק ולקדם את שכונת ארמון הנציב ותושביה. מתוך ראייה שעשייה אמיתית באה מהשטח ומחוויה יום יומית ואינטראקציה קבועה ורציפה בין הסטודנטים השוהים בכפר לתושבי השכונה.

מתמחים למען העתיד

תוכנית זו נוצרה בעקבות מצוקת המעסיקים והסטודנטים כאחד על מנת להעניק לסטודנטים שעומדים לסיים את לימודיהם ניסיון מעשי וממשי בשוק התעסוקה.
דבר זה מיועד להעניק לסטודנטים יתרון בבואם לשוק התעסוקה, גם תואר אקדמי וגם ניסיון מעשי.
תוכנית המתמחים בנוייה על העקרונות הבאים:

  • שילוב מתמחים בארגון ובשאר החברות שעובדות איתנו (עם אופציה להיקלט בחברות סטארטאפ או עסקים קטנים)
  • הסטודנט יזכה לניסיון תעסוקתי בתחום שאותו למד
  • סטודנט אשר יסיים את התוכנית יוכל להשתלב בארגון, ויקבל מכתב המלצה למעסיקים עתידיים
  • בונוס: סטודנט אשר יסיים את התוכנית ולימודיו, במידה והוא יבחר להישאר בחיפה יקבל סיוע וליווי בהקמת עסק קהילתי מקומי

אם ברצונכם להצטרף לפרויקט או להתנדב אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר:
צור קשר